wtorek, 07 maj 2013 12:12

Samodzielne stanowisko ds. oświaty, kultury, sportu i turystyki

pok.28 - I piętro, tel.: 81-772-19
mgr Edyta CAPUTA – inspektor ds. oświaty

pok.28 - I piętro, tel.: 81-772-19
mgr Iwona PRZYBYŁA pomoc administracyjna

1. W zakresie oświaty :

• Prowadzenie spraw związanych z działalnością szkół i przedszkola oraz współdziałanie z dyrektorami tych jednostek,
  • Monitorowanie działalności placówek oświatowych działających na terenie miasta.
  • Prowadzenie spraw związanych z zapewnieniem szkołom i placówkom oświatowym odpowiednich warunków do pełnej realizacji programu nauczania i wychowania.
  • Prowadzenie całości spraw związanych z zakładaniem, utrzymaniem bądź likwidacją placówek oświatowych.
  • Nadzorowanie przygotowania rocznych projektów organizacji szkół i przedszkola na nowy rok szkolny.
  • Prowadzenie postępowań w sprawach z zakresu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów.
  • Prowadzenie postępowań w sprawach dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych.
  • Koordynacja Systemu Informacji Oświatowej.
  • Prowadzenie postępowań w sprawach o awans nauczyciela mianowanego.
  • Przygotowywanie projektów uchwał Rady Miejskiej i Zarządzeń Burmistrza Miasta w sprawach dotyczących oświaty.
  • Sporządzanie zbiorczych sprawozdań jednostek oświatowych.
  • Koordynowanie całości spraw dotyczących inwestycji w jednostkach oświatowych.

2. W zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki :

• Współdziałanie w rozwoju kultury fizycznej, sportu i turystyki ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami oraz udzielanie im pomocy w realizacji ich zadań statutowych.
  • Współdziałanie ze stowarzyszeniami mającymi za zadanie statutowe zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających w górach.
  • Współdziałanie ze stowarzyszeniami mającymi za zadanie statutowe zapewnienie bezpieczeństwa osób kąpiących się, pływających i uprawiających sporty wodne.
  • Wspieranie działań organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką kultury fizycznej, sportu i turystyki.
  • Inicjowanie przedsięwzięć mających na celu zwiększenie zakresu dobrowolnych świadczeń na rzecz kultury fizycznej, sportu i turystyki pochodzących od osób fizycznych i prawnych.
  • Przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień oraz sporządzanie umów stypendialnych.
  • Ogłaszanie otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych Miasta, sporządzanie umów na realizację zadań oraz przyjmowanie sprawozdań z wykonania zadań publicznych.
  • Współdziałanie z właściwymi organami i organizacjami w zakresie zagospodarowania turystycznego terenów rekreacyjno – wypoczynkowych oraz prawidłowej eksploatacji istniejących urządzeń rekreacyjnych.
  • Prowadzenie bieżącej ewidencji obiektów sportowo-turystycznych, obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie.
  • Wydawanie decyzji administracyjnych w sprawie organizacji imprez masowych.

3. W zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego :

• Wykonywanie zadań z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego dotyczących oświaty.
  • Wykonywanie zadań na rzecz Gminnego Zespołu Reagowania