2020-12-21

W związku ze zmianami w  ustawie z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminie (Dz.U. z  2020 poz.1439)  od dnia 1 stycznia 2021 r. nałożono na właścicieli nieruchomości obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych powstałych na terenie nieruchomości.

W dotychczasowym stanie prawnym istniała możliwość, aby właściciel nieruchomości w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zadeklarował, iż nie będzie segregował odpadów komunalnych.

Mając na uwadze powyższe w sytuacji braku dotychczasowego zadeklarowania przez właściciela nieruchomości segregacji odpadów konieczna będzie zmiana przedmiotowej deklaracji.

Z uwagi na ważność sprawy, prosi się w/w właścicieli o niezwłoczne złożenie nowej deklaracji w tut. Urzędzie.

Burmistrz Miasta Szczyrk

Antoni Byrdy